Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-02

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš arabų

DISKUSIJA teikia vertimo iš arabų kalbos ir į arabų kalbą paslaugas. Dažniausiai verčiame iš arabų kalbos į lietuvių kalbą ir iš lietuvių kalbos į arabų kalbą. Tačiau siūlome ir kitus arabų kalbos vertimo derinius.

Mūsų teikiamos arabų kalbos vertimo paslaugos yra:

Į arabų kalbą

 • Vertimas iš lietuvių kalbos į arabų kalbą
 • Vertimas iš anglų kalbos į arabų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į arabų kalbą

 

Iš arabų kalbos

 • Vertimas iš arabų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš arabų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš arabų kalbos į vokiečių kalbą

 

Jei pageidaujate versti iš kitų kalbų į arabų kalbą ar iš arabų kalbos į mūsų sąraše nenurodytas kalbas, kreipkitės, ir mes pasistengsime surasti jums tinkamiausią pasiūlymą.

Įdomūs faktai apie arabų kalbą

Arabų kalba šiandien kalba daugiau nei 200 mln. gyventojų pasaulyje ir laikoma šeštąja pagal paplitimą kalba. Arabų kalba priklauso semitų kalbų šeimai ir yra didžiausia šios šeimos narė.

Arabų kalba daugiausia kalbama Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje. Ji yra valstybinė kalba 26 šalyse. Arabų kalba taip pat yra viena iš šešių oficialių Jungtinių Tautų kalbų.

Arabų kalba, jos paplitimas ir istorija yra neatsiejama nuo šventosios musulmonų knygos Korano. Manoma, kad Korane išlaikyta švariausia arabų kalbos forma.

Šiuolaikinė kalba

Dabartinė arabų kalba yra skiriama į klasikinę, literatūrinę ir šnekamąją kalbas. Klasikine arabų kalba yra parašytas Koranas. Tai kalba, kuri vartojama tik religiniams tikslams – ji nesutinkama nei šnekamojoje kalboje, nei neliturginėje literatūroje.

Klasikinė arabų kalbos pagrindu išsivysčiusi literatūrinė arabų kalba yra plačiai vartojama žiniasklaidoje Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje.

Šnekamoji arabų kalba turi apie 30 dialektų, iš kurių plačiausiai paplitęs yra egiptietiškas, alžyrietiškas, marokietiškas, sudanietiškas. Kai kurie dialektai smarkiai skiriasi vienas nuo kito – jais kalbantys žmonės tarpusavyje nesusišneka. Neretai tokiu atveju vartojama literatūrinė arabų kalba.

Arabų kalba suteikė skolinių kitoms kalboms, nemažai jų dabar yra vartojami kaip tarptautiniai terminai ar žodžiai. Galima paminėti tokius žodžius kaip algebra, tarifas, azimutas, bananas, karatas, sofa – visi jie atėjo iš arabų kalbos.

Tačiau arabų kalbą taip pat veikė ir aplinkinės kalbos. Įtakos jos žodynui ankstyvuosiuose amžiuose turėjo hebrajų, graikų, persų, sirų kalbos, kiek vėliau – turkų, o dabartiniais laikais veikia ir europietiškos kalbos.

Arabų kalba rašoma vartojant arabišką abėcėlę – abdžado raštą. Rašoma iš dešinės į kairę.

Arabų kalboje išskiriamos dvidešimt aštuonios priebalsinės ir šešios balsinės fonemos. Vartojami trys linksniai, trys skaičiai, dvi giminės; sudėtinga veiksmažodžio sistema.

Arabų kalbos istorija

Semitų kalbų, kurioms priklauso arabų kalba, istorija siekia tūkstančius metų. Jomis užrašytų dokumentų archyvai yra vieni didžiausių iš visų žmonijos kalbų.

Didelė dalis semitų kalbų yra jau mirusios, netoli išnykimo ribos arba vartojamos tik religiniuose tekstuose. O arabų kalba suklestėjo – tai siejama su islamo paplitimu ir Koranu.

Seniausieji rasti rašytinės arabų kalbos pavyzdžiai datuojami IV amžiumi. Korano užrašymas arabų kalba septintajame šimtmetyje lėmė šios kalbos iškilimą. Su islamu plito ir arabų kalba, kuri daug kur buvo vartojama ne tik kaip religinė, bet ir kaip oficiali kalba.


Tikimės būti jums naudingi. Siųskite kainos užklausą jau dabar!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas