Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-03

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš bulgarų

DISKUSIJA teikia profesionalias bulgarų kalbos vertimo paslaugas. Mūsų griežtai atrinkti bulgarų kalbos vertėjai, turintys puikių kalbos ir srities, kurioje specializuojasi ir kurios tekstus imasi versti, žinių yra pasirengę versti techninius, medicininius, teisinius, finansinius, kompiuterijos, rinkodaros bei kitų sričių tekstus.

Dažniausiai užsakomi bulgarų kalbos vertimo deriniai – vertimas iš bulgarų kalbos į lietuvių kalbą ir iš anglų kalbos į bulgarų kalbą. Tačiau mūsų bulgarų kalbos vertimo paslaugos jokiu būdu neapsiriboja šiomis kalbų poromis.

Mūsų teikiamos bulgarų kalbos vertimo paslaugos yra:

Į bulgarų kalbą

 • Vertimas iš anglų kalbos į bulgarų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į bulgarų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į bulgarų kalbą
 • Vertimas iš lietuvių kalbos į bulgarų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į bulgarų kalbą

 

Iš bulgarų kalbos

 • Vertimas iš bulgarų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš bulgarų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš bulgarų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš bulgarų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš bulgarų kalbos į rusų kalbą

 

Tai tik dalinis siūlomų kalbų derinių sąrašas. Jei jame nerandate kalbos, iš kurios ar į kurią norite versti į/iš bulgarų kalbos, maloniai prašome kreiptis, ir mes pasistengsime pateikti jums palankiausią pasiūlymą.

Įdomūs faktai apie bulgarų kalbą

Bulgarų kalba – tai pietryčių slavų kalba, kuria daugiausia kalbama Bulgarijoje kaip oficialia kalba. Pasaulyje šia kalba laisvai kalba apie 8,5–9 milijonus žmonių, iš kurių 7,7 milijono gyvena Bulgarijoje.

Po Bulgarijos įstojimo į Europos Sąjungą 2007 m. ši kalba tapo viena iš oficialiųjų ES kalbų. Bulgarų kalba taip pat kalbama Albanijoje, Graikijoje, Kosove, Moldovoje, Rumunijoje, Serbijoje, Turkijoje ir Ukrainoje.

Bulgarų kalba gana artimai susijusi su serbų, kroatų, bosnių ir slovėnų kalbomis, o bulgarai ir makedoniečiai gali vieni kitus suprasti.

Dėl šių dviejų kalbų panašumų nesiliauja diskusijos. Praeityje bulgarų kalbininkai buvo linkę teigti, kad makedoniečių kalba yra tik bulgarų kalbos tarmė, o ne atskira kalba. Makedoniečių kalbininkai linkę manyti, kad yra priešingai. Tačiau dauguma mokslininkų ne iš Balkanų regiono mano, kad tai dvi atskiros kalbos.

Šiuolaikinė bulgarų kalba: abėcėlė, žodynas, rašyba, gramatika

Šiandieninė rašytinė bulgarų kalba buvo standartizuota pagal liaudišką šnekamąją bulgarų kalbą, kai 1878 m. Bulgarija tapo nepriklausoma. Šiandien išskiriamos dvi pagrindinės bulgarų kalbos tarmės – rytinė ir vakarinė, kurių kiekviena dar dalijama į šiaurės ir pietų pogrupius.

Nuo 1945 m. bulgarai vartoja kirilicą iš 30 raidžių. Daugelis raidžių reiškia vieną konkretų garsą. Tačiau yra trys raidės (щ (sht), ю (yu) ir я (ya), kurios reiškia garsų junginius; be to, yra du garsai, kurie sudaryti iš dviejų radžių: дж (/dʒ/) ir дз (/dz/). Raidė ь minkština bet kurį prieš ją rašomą priebalsį.

Osmanų imperijos valdymo metu bulgarų kalba pasiskolino nemažai turkiškų žodžių. Ji taip pat skolinosi iš tokių kalbų kaip lotynų, graikų, rudų, prancūzų, italų, vokiečių, o pastaruoju metu vis daugiau iš anglų.

Bulgarų kalboje yra trys giminės: vyriškoji, moteriškoji ir bevardė. Daiktavardžio giminė nustatoma pagal jo galūnę. Be to, daiktavardžiai gali būti vienaskaitinės ir daugiskaitinės formos. Būdvardžiai ir būdvardiniai įvardžiai su daiktavardžiais derinami pagal giminę ir skaičių. Be to, daiktavardžiai ir būdvardžiai turi tam tikrą apibrėžtumą, kuris išreiškiamas žymimuoju artikeliu, tvirtinamu daiktavardžio galūnėje.

Linksniuojami/kaitomi tik asmeniniai įvardžiai, turintys vardininko, galininko, naudininko ir šauksmininko linksnius. Linksnių rudimentų pastebima vyriškos giminės asmeniniame klausiamajame įvardyje кой („kas“) ir daugelyje frazeologinių vienetų bei posakių.

Veiksmažodžiai yra pati sudėtingiausia bulgarų kalbos gramatikos dalis, nes jie kaitomi pagal asmenis, skaičių, kartais giminę, veikslą, laiką ir nuosaką.

Bulgarų kalbos istorija

Bulgarų kalba tapo pirmąja rašytine slavų kalba – pirmieji rašytiniai bulgarų kalbos šaltiniai glagolica siekia IX a. Per kelis vėlesnius šimtmečius glagolicą palaipsniui pakeitė ankstyvoji kirilica.

Labai didelę įtaką senosios bulgarų kalbos (kuri buvo žinoma kaip senoji bažnytinė slavų kalba) raidai IX–XI a. turėjo krikščionybė.

Kad padėtų skleisti krikščionybę, šventieji Kirilas ir Metodijus sukūrė raidyną (glagolicą), kurį misionieriai naudojo tam, kad Senojo ir Naujojo testamento dalis išverstų į senąją bažnytinę slavų kalbą.

Pirmą kartą „bulgarų kalba“, o ne „slavų kalba“ šią kalbą XI a. pavadino bulgarų Ochrido archivyskupijos graikų dvasininkai.

Viduriniosios bulgarų kalbos laikotarpiu (XII–XVI a.), kuris prasidėjo, kai Bulgariją pavergė Bizantijos imperija, atsirado daugybė kalbinių pokyčių, dėl kurių bulgarų kalba tapo individualia kalba. Didžiausi pokyčiai buvo linksnių išnykimas ir žymimojo artikelio atsiradimas.

Šiuolaikinės bulgarų kalbos istorija prasideda XVI a. XVIII–XIX a. šioje kalboje įvyko bendrųjų gramatikos ir sintaksės pokyčių.


Tikimės, kad kitą bulgarų kalbos vertimo projektą patikėsite mums! Jau dabar galite gauti nemokamą kainos pasiūlymą!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas