Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-09

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš graikų

DISKUSIJA teikia aukštos kokybės graikų kalbos vertimo paslaugas. Vertimus atlieka patyrę kvalifikuoti vertėjai. Dažniausiai verčiame iš graikų kalbos į lietuvių kalbą. Tačiau mūsų graikų kalbos vertimo paslaugos neapsiriboja vienu kalbų deriniu.

Teikiame šias graikų kalbos vertimo paslaugas:

Iš graikų kalbos

 • Vertimas iš graikų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš graikų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš graikų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš graikų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš graikų kalbos į rusų kalbą

 

Į graikų kalbą

 • Vertimas iš lietuvių kalbos į graikų kalbą
 • Vertimas iš anglų kalbos į graikų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į graikų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į graikų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į graikų kalbą

 

Šis kalbų kombinacijų sąrašas nėra baigtinis. Jei jums reikia išversti iš kitų kalbų į graikų kalbą ar iš graikų kalbos į čia nenurodytas kalbas, kreipkitės, ir mes pasistengsime jums pateikti priimtiną pasiūlymą.

Graikų kalbos faktai

Graikų kalba užima itin svarbią vietą Vakarų civilizacijos ir krikščionybės istorijoje. Ja buvo parašyti veikalai, padėję pagrindus vakarietiškai filosofijai, senovės graikų literatūra yra tarp žymiausių literatūros paminklų. Koinė graikų tarme užrašytas ir Naujasis Testamentas. Graikų kalba turi ilgiausią iš visų indoeuropietiškų kalbų – net 34 šimtmečių laikotarpio – dokumentuotą istoriją.

Graikų kalba yra atskira indoeuropiečių kalbų šeimos šaka. Ji yra paplitusi pietinėje Balkanų pusiasalio dalyje. Ja daugiausia kalbama Graikijoje ir Kipro Respublikoje, kuriose ši kalba yra valstybinė. Ji taip pat yra viena iš 23 oficialių Europos Sąjungos kalbų. Visame pasaulyje yra apie 13 mln. žmonių, kuriems graikų kalba yra gimtoji.

Šiuolaikinė kalba

Graikų kalbos įtaka kitoms kalboms yra didžiulė. Iš šios kalbos yra kilę daug tarptautinių žodžių ir terminų. Pavyzdžiui, skaičiuojama, kad anglų kalboje yra apie 50 tūkst. žodžių, kildinamų iš graikų kalbos. Lietuvių kalboje taip pat vartojami terminai ir žodžiai, kilę iš senosios graikų kalbos.

Graikiški žodžiai ir dabar dažnai vartojami kuriant mokslinius ar medicininius terminus.

Moderniosios graikų kalbos gramatika labiausiai remiasi dimotika, nors yra ir katarevusos elementų. Ji išsaugojo daug senovės graikų kalbos bruožų, tačiau, kaip ir daugelis indoeuropietiškų kalbų, keitėsi iš labiau sintetinės į labiau analitinę.

Nors tipinė žodžių tvarka graikų kalbos sakiniuose yra veiksnys, tarinys ir aplinkybės, tačiau tvarką galima keisti gana laisvai.

Graikų kalboje plačiai kaitomi žodžiai. Vartojami 4 linksniai, 3 giminės, du skaičiai. Veiksmažodžių kaitymas yra mažesnis, čia atsirado daugiau analitinių struktūrų.

Graikų kalbos istorija

Manoma, kad graikų kalba Balkanų pusiasalyje buvo pradėta vartoti maždaug 3-iajame tūkstantmetyje prieš mūsų erą.

Graikų kalbos etapai įprastai skirstomi į kelis etapus. Proto-graikiškoji yra laikoma visų graikų kalbos atmainų pramote, bet ji yra nedokumentuota. Mikėnų graikų kalba vartota gyvuojant Mikėnų civilizacijai maždaug nuo XV–XIV amžiaus prieš mūsų erą. Senovės graikų kalba buvo vartojama iki viduramžių.

Susiliejus senovės graikų kalbos ir Atikos tarmėms, gimė koinės graikų kalba. Koinės graikų kalba po Aleksandro Makedoniečio užkariavimų buvo vartojama visose helenistinėse valstybėse. Koinės graikų kalba buvo užrašytas ir Naujasis Testamentas. Ši tapo taip vadinamosios bizantiškos graikų kalbos pagrindu, kuri gyvavo Bizantijos imperijos laikais – maždaug nuo VI iki XV amžiaus.

Moderniosios graikų kalbos pradžia laikomas XV–XVI amžius, nors jos pėdsakų randama dar XI amžiuje.

XIX amžiaus pabaigoje, prasidėjus nacionalistiniams sąjūdžiams, idealizuojant senovės Graikijos kultūrą buvo sukurta katarevusa graikų kalbos forma, kurios pagrindas – senovės graikų kalba. Tai buvo išgryninta kalba, bet ją buvo sunku taikyti kasdieniame gyvenime, nors iki 1976 metų buvo laikoma valstybine kalba. Kasdienėje kalboje buvo vartojama dimotikos forma, kuri 1976 metais buvo pripažinta valstybine tokiu būdu užbaigiant dviejų dialektų gyvavimo etapą.

Ankstyviausias žinomas graikų kalbos raštas – linijinis B, kuriuo buvo rašoma Graikijos Mikėnų civilizacijos laikais maždaug XV a. prieš mūsų erą. Yra žinomas ir senesnis linijinis A raštas, bet jis nėra iššifruotas. Šiek tiek vėliau buvo vartojamas ir kipriečių graikų kalbos raštas – jo pavyzdžiai datuojami maždaug XI amžiumi prieš mūsų erą.

Apie IX a. prieš mūsų erą graikų kalbai užrašyti buvo pradėtas vartoti graikiškas alfabetas, kuris vartojamas ir dabar. Teigiama, kad šį alfabetą senovės graikai pasiskolino iš finikiečių.


Tikimės, kad kitą graikų kalbos vertimą patikėsite mums! Siųskite kainos užklausą jau dabar!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas