Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-09

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš gruzinų

DISKUSIJA teikia profesionalias gruzinų kalbos vertimo paslaugas. Mūsų griežtai atrinkti gruzinų kalbos vertėjai, turintys puikių kalbos ir srities, kurioje specializuojasi ir kurios tekstus imasi versti, žinių yra pasirengę versti techninius, medicininius, teisinius, finansinius, kompiuterijos, rinkodaros bei kitų sričių tekstus.

Dažniausiai mūsų biure užsakomos gruzinų kalbos vertimo paslaugos – vertimas iš gruzinų kalbos į lietuvių kalbą, vertimas iš lietuvių kalbos į gruzinų kalbą bei vertimas iš anglų kalbos į gruzinų kalbą. Tačiau mes neapsiribojame vien šiais kalbos deriniais.

Mūsų teikiamos gruzinų kalbos vertimo paslaugos yra:

Iš gruzinų kalbos

 • Vertimas iš gruzinų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš gruzinų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš gruzinų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš gruzinų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš gruzinų kalbos į rusų kalbą

 

Į gruzinų kalbą

 • Vertimas iš lietuvių kalbos į gruzinų kalbą
 • Vertimas iš anglų kalbos į gruzinų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į gruzinų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į gruzinų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į gruzinų kalbą

 

Tai tik dalinis siūlomų gruzinų kalbos derinių sąrašas. Jei neradote kalbos, iš kurios ar į kurią pageidaujate versti į/iš gruzinų kalbos, nedvejodami kreipkitės, ir mes pateiksime jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą.

Įdomūs faktai apie gruzinų kalbą

Gruzinų kalba (arba Quartuli, kaip ją vadina patys gruzinai) kalbama beveik vien tik Gruzijoje – šalyje, kuri priklauso Kaukazo regionui ir kur ji yra oficiali valstybinė kalba. Gruzijoje gyvena apie 4 milijonai žmonių, kurių pagrindinė kalba yra gruzinų kalba. Dar apie pusė milijono ja kalbančių žmonių gyvena užsienyje.

Gruzinų kalba priskiriama Pietų Kaukazo arba kartvelų (iberų) kalboms. Kitos šiai kalbų grupei priklausančios kalbos yra mingrelų, lazų ir svanų kalbos. Gruzinų kalba yra labiausiai iš jų visų paplitusi. Jomis daugiausia kalbama Kaukazo kalnų regione. Manoma, kad visos jos kilo iš bendros prokalbės.

Šiuolaikinė kalba: abėcėlė, žodynas, rašyba, gramatika

Šiuolaikinė gruzinų kalba vartoja mchedruli rašmenis, kuriais rašoma ir mingrelų, svanų, o kartais ir lazų kalba.

Mchedruli raidės atitinka šnekamosios kalbos garsus, todėl ši abėcėlė paprasta ir ekonomiška. Ji neturi atitikmenų jokioje kitoje kalboje ir yra viena iš 14 pasaulyje egzistuojančių abėcėlių.

Mchedruli turėjo 41 raidę, bet 8 iš jų daugiau nebevartojamos. Mchedruli abėcėlė neturi didžiųjų raidžių. Kai kada įprastinės raidės padidinamos ir taip vartojamos vietoj didžiųjų.

Gruzinų kalba turi 17 žinomų tarmių, kurias galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes: rytų ir vakarų.

Įprastinė sakinio struktūra yra „subjektas – veiksmažodis – objektas“, tačiau ši struktūra nėra tokia griežta kaip, pavyzdžiui, anglų kalboje. Gruzinų kalboje pastebima ir struktūra „subjektas – objektas – veiksmažodis“.

Gruzinų kalba neturi nei gramatinių giminių, nei artikelių. Daiktavardžiai turi septynis linksnius: vardininkas, ergatyvas, naudininkas, kilmininkas, įnagininkas, prieveiksminis ir šauksmininkas.

Gruzinų kalbos veiksmažodžių sistema gana sudėtinga. Kad atskirtų skirtingus veiksmažodžių laikus ir nuosakas, kalbininkai linkę vartoti ne tokius terminus kaip „laikas“, „veikslas“ ar „nuosaka“, o terminą „skrivas“ (angl. „screeve“). „Skrivas“ – tai šešių veiksmažodžio formų, gaunamų jį asmenuojant ir kaitant pagal skaičių, grupė.

Veiksmažodžiai tradiciškai skirstomi į keturias klases: galininkiniai, negalininkiniai, veiksmažodžiai, neturintys galininkinių atitikmenų (viduriniai veiksmažodžiai) ir netiesioginiai veiksmažodžiai.

Gruzinų kalboje labai lanksti žodžių darybos sistema. Daugelis žodžių sudaromi prie šaknies pridedant priesagas ir priedėlius. Pavyzdžiui, iš šaknies kart sudaromi tokie žodžiai kaip Kartveli (gruzinas), Kartuli (gruzinų kalba) ir Sakartvelo (Gruzija).

Gruzinų kalbos istorija

Gruzinų kalbos istorija labai turtinga ir labai sena. Kalbininkai mano, kad gruzinų kalba atsiskyrė nuo kitų pietų Kaukazo kalbų pirmą tūkstantmetį pr. Kr. Rašytiniuose šaltiniuose pirmosios užuominos apie šnekamąją gruzinų kalbą randamos II a. romėnų gramatiko Marko Kornelijaus Fronto darbo ištraukoje.

Rašytinės gruzinų kalbos raida yra susijusi su krikščionybės atėjimu IV a. Naujoji literatūrinė kalba buvo paremta jau egzistuojančia kultūrine infrastruktūra. Pirmieji rašytiniai dokumentai siekia V a. Seniausias literatūros kūrinys gruzinų kalba yra Iakob Tsurtaveli „Šventosios karalienės Šušanik kančia“ („Tsamebay tsmidisa Shushanikisi dedoplisay“).

Žymiausias gruzinų kalbos paminklas turbūt yra gruzinų nacionalinis epas „Karžygys tigro kailiu“ („Vepkhistqaosani“), kurį XII a. parašė Šota Rustaveli.

Gruzinų kalbos istorija paprastai skirstoma į keletą laikotarpių: senosios gruzinų kalbos laikotarpis, trukęs nuo V a. iki XI a., viduriniosios gruzinų kalbos laikotarpis (XII–XVIII a.) ir šiuolaikinės gruzinų kalbos laikotarpis (nuo XIX a. iki mūsų dienų).

Nuo senosios gruzinų kalbos laikotarpio pradžios rašytinė gruzinų kalba turėjo tris skirtingas rašto sistemas, kuriomis visomis buvo rašoma iš kairės į dešinę. Pirmoji buvo asomtavruli. Vėliau, IX a., atsirado bažnytinė nuschuri abėcėlė. Jų abiejų pagrindu buvo sukurta chutsuri abėcėlė, kurioje asomtavruli abėcėlės raidės buvo vartojamos kaip didžiosios raidės, o nuschuri – kaip mažosios.

Šiuolaikinė mchedruli abėcėlė atsirado XI a.

1918 m., kai Gruzija tapo nepriklausoma nuo Rusijos, gruzinų kalba pirmą kartą tapo valstybine kalba. Po trejų metų Gruziją okupavo Sovietų Sąjunga ir ten vėl pradėjo brautis rusų kalba, tačiau gruzinų kalba net ir tais laikais neprarado valstybinės kalbos statuso. 1991 m. Gruzija susigrąžino nepriklausomybę ir gruzinų kalba tapo vienintele valstybine kalba.


Tikimės, kad kitą gruzinų kalbos vertimo projektą patikėsite mums! Jau dabar galite gauti nemokamą kainos pasiūlymą!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas