Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-07

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš lenkų

DISKUSIJA savo klientams teikia profesionalias lenkų kalbos vertimo paslaugas. Mes samdome tik patyrusius ir kvalifikuotus lenkų kalbos vertėjus, kurie verčia į savo gimtąją kalbą. Mūsų didelė griežtai atrinktų lenkų kalbos vertėjų komanda teikia aukščiausios kokybės techninio, finansinio, medicininio, teisinio ir kitų sričių vertimo paslaugas.

Dažniausiai mūsų biure užsakomi kalbų deriniai yra vertimas iš lenkų kalbos į lietuvių kalbą ir vertimas iš lietuvių kalbos į lenkų kalbą.

Tačiau visi kiti lenkų kalbos vertimo deriniai taip pat galimi.

Mūsų pagrindinės lenkų kalbos vertimo paslaugos yra:

Iš lenkų kalbos

 • Vertimas iš lenkų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš lenkų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš lenkų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš lenkų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš lenkų kalbos į rusų kalbą

 

Į lenkų kalbą

 • Vertimas iš lietuvių kalbos į lenkų kalbą
 • Vertimas iš anglų kalbos į lenkų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į lenkų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į lenkų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į lenkų kalbą

 

Tai nėra baigtinis siūlomų lenkų kalbos derinių sąrašas. Jei neradote jums reikiamo derinio, kreipkitės, ir mes pateiksime pasiūlymą, patenkinantį jūsų lenkų kalbos vertimo poreikius.

Įdomūs faktai apie lenkų kalbą

Lenkų kalba (język polski, polszczyzna) yra slavų kalba (vakarų slavų kalbų šeima, lechitų kalbų grupė), artima čekų ir slovakų kalboms. Tai valstybinė Lenkijos kalba, kuri 2004 m. tapo viena iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų.

Visame pasaulyje lenkiškai kalba apie 40 milijonų žmonių. Lenkų kalba yra 97 proc. Lenkijos gyventojų gimtoji kalba. Nemažai lenkakalbių gyvena išsibarstę visame pasaulyje – didelės mažumų grupės gyvena Lietuvoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje. Jungtinėse Valstijose yra apie 667 000 amerikiečių, kurie namuose kalba lenkiškai. Kanadoje tokių žmonių yra apie 240 000.

Tai trečia plačiausiai vartojama slavų kalba po rusų ir ukrainiečių kalbų.

Šiuolaikinė kalba: abėcėlė, žodynas, rašyba, gramatika

Lenkų kalboje vartojama lotyniškoji abėcėlė, papildyta diakritiniais ženklais. Atskiri garsai, kurie neturi vienos, juos atitinkančios lotyniškos raidės, išreiškiami dvigarsiais, tokiais kaip sz, cz ir t. t.

Lenkų kalba artima kitoms vakarų slavų kalboms – čekų ir slovakų kalboms. Lenkai, čekai ir slovakai vieni kitus gali suprasti.

Lenkai kalba gana vieninga kalba, nors ir egzistuoja kelios tarmės, kurios nuo bendrinės lenkų kalbos skiriasi labai nedaug. Ginčijamasi tik dėl kašubų tarmės ir nesutariama, ar tai tik lenkų kalbos tarmė, ar atskira kalba. Manoma, kad kašubų kalba vystėsi kaip atskira slavų kalba, tačiau dauguma žmonių linkę ją vadinti lenkų kalbos tarme.

Lenkų kalbos gramatika ir žodynas turi šiokio tokio bendrumo su lotynų kalba. Yra trys laikai (būtasis, esamasis, būsimasis), du skaičiai (vienaskaita, daugiskaita) ir trys giminės (vyriškoji, moteriškoji, bevardė). Artikelių nėra. Daiktavardžiai, įvardžiai ir būdvardžiai turi septynias linksniuotes.

Įprasta žodžių tvarka sakinyje yra „subjektas – veiksmažodis – objektas“, tačiau ją galima keisti, praleisti subjektą, objektą, o kartais net ir veiksmažodį, jeigu jis aiškus iš konteksto.

Lenkų kalbos istorija

Lenkų kalbos pradžia siejama su VI a., kai senovės slavai persikėlė ir apsigyveno rytų, vidurio ir pietų Europos teritorijose. Taip atsirado trys slavų kalbų grupės – rytų, pietų ir vakarų, iš kurios kartu su čekų ir slovakų kalbomis ir atsirado lenkų kalba.

Lenkų kalba atsirado X a., kai kelias kultūriniu ir kalbiniu atžvilgiu susijusias gentis suvienijo vienas valdovas ir taip atsirado Lenkijos valstybė.

Dėl dominuojančios Romos katalikų bažnyčios lenkai pradėjo vartoti lotyniškąją abėcėlę. Taip buvo pradėta rašyti lenkiškai, nes iki tol lenkų kalba buvo tik šnekamoji.

Seniausias išlikęs rašytinės lenkų kalbos pavyzdys – 410 lenkiškų vardažodžių – siekia XII a. Ilgesnių lenkiškų tekstų pradėjo rastis XIV a. Pirmoji knyga lenkų kalba buvo išleista 1475 m.

Manoma, kad šiuolaikinė lenkų literatūra pradėjo vystytis maždaug XVI a.

Nepaisant vėlesnių okupacijų, lenkų kalba išlaikė grynumą ir gausią literatūrą. Tačiau joje, žinoma, atsirado ir skolinių, kurie atkeliavo iš viduramžių vokiečių, čekų ir lotynų kalbų, o vėliau – iš anglų ir prancūzų. Kai kurie lenkų kalbos žodžiai atkeliavo iš jidiš, nes iki 2-ojo pasaulinio karo Lenkijoje gyveno labai daug žydų.

Nors per visą savo istoriją Lenkija turėjo gana glaudžių santykių su Rusija, lenkų kalboje tiesioginių skolinių iš rusų kalbos yra vos keletas.


Tikimės, kad kitą lenkų kalbos vertimo projektą patikėsite mums! Jau dabar galite siųsti kainos užklausą!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas