Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-04

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš portugalų

DISKUSIJA teikia aukštos kokybės portugalų kalbos vertimo paslaugas. Vertimus atlieka patyrę kvalifikuoti vertėjai. Dažniausiai verčiame iš portugalų kalbos į lietuvių kalbą. Tačiau mūsų portugalų kalbos vertimo paslaugos neapsiriboja vienu kalbų deriniu.

Teikiame šias portugalų kalbos vertimo paslaugas:

Iš portugalų kalbos

 • Vertimas iš portugalų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš portugalų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš portugalų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš portugalų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš portugalų kalbos į rusų kalbą

 

Į portugalų kalbą

 • Vertimas iš lietuvių kalbos į portugalų kalbą
 • Vertimas iš anglų kalbos į portugalų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į portugalų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į portugalų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į portugalų kalbą

 

Šis kalbų kombinacijų sąrašas nėra baigtinis. Jei jums reikia išversti iš kitų kalbų į portugalų kalbą ar iš portugalų kalbos į čia nenurodytas kalbas, kreipkitės, ir mes pasistengsime jums pateikti priimtiną pasiūlymą.

Įdomūs faktai apie portugalų kalbą

Portugalų kalba – indoeuropiečių kalbų šeimai, romanų kalbų grupei priklausanti kalba. Ji yra valstybinė kalba daugelyje valstybių: Portugalijoje, Brazilijoje, Žaliajame Kyšulyje, Rytų Timore, Gvinėjoje Bisau, Mozambike bei San Tomėje ir Prinsipėje. Portugalų kalba yra gimtoji daugiau nei 230 mln. žmonių (Portugalijoje apie 9 mln., Brazilijoje apie 70 mln.); ji yra viena didžiausių kalbų pasaulyje ir plačiausiai Pietų pusrutulyje vartojama kalba.

Šiuolaikinė portugalų kalba

Didžioji portugalų kalbos leksikos dalis atkeliavo iš lotynų kalbos. Vis dėlto išliko nemažai maurų, gotų kalbų žodžių. Ypač daug skolinių perimta vėlyvaisiais viduramžiais, kai Portugalija buvo viena svarbiausių pasaulyje jūrinių valstybių ir kontaktavo su įvairiausiomis pasaulio tautomis.

Portugalų kalbos gramatika panaši į kitų romanų kalbų. Daiktavardžiai, būdvardžiai ir įvardžiai turi 2 gimines (vyriškąją ir moteriškąją), 2 skaičius (vienaskaita, daugiskaita), nelinksniuojami. Morfologiškai portugalų kalba išsaugojo daugiau klasikinės lotynų kalbos veiksmažodžių kaitymo principų nei kitos pagrindinės romanų kalbos.

Portugalų kalbos artikelis ypatingas tuo, kad gali būti vartojamas prieš asmenvardžius.

Nuo XVIII a. bendrinės portugalų kalbos pagrindas buvo pietų Portugalijoje paplitusi tarmė, kuria kalbėta universitetiniuose miestuose Koimbroje ir Lisabonoje. XX a. Lisabonai tapus šalies sostine, šiame mieste įprastą tartį imta laikyti pavyzdine žiniasklaidoje ir mokant portugalų kaip užsienio kalbos.

Portugalų kalbos istorija

Išpuoselėta lotynų rašto kalba jau I a. pr. Kr. gerokai skyrėsi nuo kasdienės šnekamosios kalbos – liaudies lotynų kalbos. Romėnams užkariavus barbarų gentis, I–V a. Vakarų Europos ir dalies Balkanų kraštų senieji gyventojai perėmė šią užkariautojų kalbą. Žlugus vakarų Romos imperijai (V a.) liaudies lotynų kalba išsiskaidė į atskiras romanų kalbas. Portugalų kalba yra viena iš šių kalbų.

Portugalų kalba pradėjo formuotis III a. pr. Kr., kai Iberijos pusiasalyje paplitusi liaudies lotynų kalba susimaišė su vietos genčių – galisų, luzitanų, keltikų ir konijų – tarmėmis. Vėliau įtakos turėjo vizigotų, svebų, arabų invazija.

Seniausi rašytiniai portugalų kalbos šaltiniai siekia IX a.; juose, parašytuose lotynų kalba, randama nemažai portugališkų žodžių. Pirmaisiais žinomais dokumentais, parašytais portugalų kalba, laikomi XIII a. pradžioje parašyti „Notícia de Torto“, notaro skundo juodraštis, ir karaliaus Alfonso II testamentas.

1290 m. Portugalijos karalius Dinišas I paskelbė, kad ši kalba turi būti vadinama portugalų kalba ir vartojama oficialiai.

XIV–XVI a., vykstant didiesiems geografiniams atradimams, portugalų kalba pasipildė įvairiais skoliniais iš naujai atrastų kraštų, ir pati sparčiai plito po kolonijas Azijoje, Afrikoje ir Amerikoje. Jose ji greitai kito ir taip susidarė naujos tarmės, kreolinės kalbos. Nuo XVI a. įvairiuose Azijos ir Afrikos regionuose portugalų kalba buvo pagrindinė lingua franca, vartota ne tik kolonijos administracijos ir verslo reikalams, bet ir vietos valdžios atstovams bendraujant su visų tautybių europiečiams. Kalbos plitimą skatino mišrios portugalų ir vietos gyventojų santuokos bei sąsajos su katalikų misijine veikla.

Kelios portugališkai kalbančios krikščioniškos bendruomenės Indijoje, Šri Lankoje, Malaizijoje ir Indonezijoje išsaugojo šią kalbą ir tada, kai atsiskyrė nuo Portugalijos.


Kreipkitės, ir mes pateiksime jums portugalų kalbos vertimo pasiūlymą. Arba siųskite kainos užklausą.

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas