Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-05

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš švedų

DISKUSIJA teikia aukščiausios kokybės švedų kalbos vertimo paslaugas. Mūsų griežtai atrinkti švedų kalbos vertėjai, turintys puikių kalbos žinių ir besispecializuojantys įvairiose srityse, yra pasirengę versti įvairiausių sričių tekstus.

Verčiame iš švedų kalbos į lietuvių kalbą ir iš lietuvių kalbos į švedų kalbą. Tačiau mūsų švedų kalbos vertimo paslaugos neapsiriboja šiais kalbų deriniais.

Mūsų teikiamos švedų kalbos vertimo paslaugos:

Iš švedų kalbos

 • Vertimas iš švedų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš švedų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš švedų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš švedų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš s švedų kalbos į rusų kalbą

 

Į švedų kalbą

 • Vertimas iš lietuvių kalbos į švedų kalbą
 • Vertimas iš anglų kalbos į švedų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į švedų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į švedų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į švedų kalbą

 

Tai nėra baigtinis kalbų derinių sąrašas. Kreipkitės, ir mes pasiūlysime jums reikiamą švedų kalbos vertimą.

Įdomūs faktai apie švedų kalbą

Švedų kalba (svenska) yra indoeuropiečių kalbų šeimai priklausanti šiaurės germanų kalba. Ja kalba apie 10 milijonų žmonių, daugiausia gyvenančių Švedijoje, ir didelė mažuma, gyvenanti Suomijoje. Švedų kalba yra nacionalinė ir (neoficialiai) valstybinė Švedijos kalba bei viena iš oficialių kalbų Suomijoje, Europos Sąjungoje ir Šiaurės ministrų taryboje.

Nors ši kalba ir neturi oficialiai įteisinto statuso, ji vartojama vietos ir valstybinės valdžios įstaigose, švietimo sistemoje, visuomeniniame gyvenime. Įstatymas, kuriuo buvo mėginama įteisinti švedų kalbą kaip valstybinę, buvo pasiūlytas 2005 m., bet taip ir nebuvo priimtas.

Estijoje ir Latvijoje prieš 2-ąjį pasaulinį karą švediškai kalbėjo mažumos, be to, šią kalbą buvo leista vartoti ir parlamente. Tačiau tada, kai abi šias šalis okupavo Sovietų Sąjunga, beveik visi ten gyvenę švedai grįžo atgal į Švediją.

Švedai ir norvegai neblogai vieni kitus supranta, švedai ir danai – kiek prasčiau, tačiau visos šios kalbos kilusios iš senosios skandinavų kalbos, todėl dėl panašumų galėjo netgi būti laikomos vienos bendros skandinavų kalbos tarmėmis.

Šiuolaikinė kalba: abėcėlė, žodynas, rašyba, gramatika

Šiuolaikinė rašytinė švedų kalba rašoma modifikuotais lotyniškais rašmenimis. Švedų kalbos abėcėlę sudaro 29 raidės.

Išskiriamos šešios švedų kalbos tarmių grupės, tačiau kai kurios tarmės taip stipriai skiriasi nuo bendrinės kalbos, kad ja kalbantiems žmonėms yra nesuprantamos. Paprastai tokiomis tarmėmis kalba nedidelės žmonių bendruomenės, gyvenančios Švedijos kaimo vietovėse.

Bendrinė švedų kalba atsirado iš vidurio švedų kalbos tarmių XIX a.

Švedų kalba kaip ir anglų nėra labai laisvai kaitoma. Joje yra dvi giminės, du linksniai ir du skaičiai.

Įprastinė žodžių tvarka yra „subjektas – veiksmažodis – objektas“, nors ji nėra labai griežta ir gali būti keičiama, kai reikia pabrėžti kurį nors žodį.

Švedų kalbos istorija

IX a. bendra senoji skandinavų kalba pradėjo skilti į senąją vakarų skandinavų kalbą (Norvegija ir Islandija) ir senąją rytų skandinavų kalbą (Danija ir Švedija).

Iki XII a. šių dienų Danijos ir Švedijos teritorijoje gyvenę žmonės kalbėjo senosios rytų skandinavų kalbos potarmėmis, kurios atitinkamai vadinamos runiškąja danų ir runiškąja švedų. Abi šios potarmės vartojo runų rašmenis iš 16 raidžių.

XII a. šios tarmės pradėjo skirtis ir XIII a. tapo senąja švedų ir senąja danų kalba.

Seniausias žinomas literatūros, parašytas senąja švedų kalba, pavyzdys buvo rastas XIII a. 3 deš. pasirodžiusiame veikale „Västgötalagan“ („Vakarų Gotlando teisė“).

Dėl katalikų bažnyčios įsigalėjimo ir Hanzos lygos įtakos XIII–XIV a. visuomenėje buvo daugiau vartojamos lotynų ir vidurio žemaičių vokiečių kalbos.

Šiuolaikinės švedų kalbos laikotarpis prasidėjo XVI a. atsiradus spaudai. Nuo 1526 m. Švedija aktyviai stengėsi kultivuoti švedų kalbą kaip tautinės stiprybės ir vienybės simbolį.

Paskutiniais XIX a. dešimtmečiais švedų kalba tapo ta šiuolaikine kalba, kuria kalbama ir šiandien. Tačiau kol nusistovėjo jos dabartinė forma, joje įvyko dar šiokių tokių pokyčių XX a.


Tikimės, kad kitą švedų kalbos vertimo projektą patikėsite mums! Jau dabar galite užsakyti savo projekto sąmatą!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas