Skambinkite mums +370 5 2790574 arba rašykite el. paštu diskusija@diskusija.lt
Vertimo ir lokalizavimo paslaugos nuo 1993 m. Vertimai iš ir į daugelį Europos ir Azijos kalbų, įskaitant anglų, vokiečių, prancūzų, rusų, lenkų, italų ir kt.

taip lengviau
bendrauti
su pasauliu

Kainos užklausa

languages-10

Mūsų partneriai:

Vertimas į ir iš vengrų

Subūrusi patyrusių ir griežtai atrinktų vengrų kalbos vertėjų komandą, DISKUSIJA teikia profesionalias vengrų kalbos vertimo ir lokalizavimo paslaugas. Mūsų kvalifikuoti vengrų kalbos vertėjai turi pakankamai specialiųjų žinių, įgalinančių juos profesionaliai versti techninius, medicininius, teisinius, finansinius, rinkodaros ir kitų sričių tekstus.

Dažniausiai verčiame iš vengrų kalbos į lietuvių kalbą ir iš anglų kalbos į vengrų kalbą. Taip pat teikiame kitų kalbų vertimo į/iš vengrų kalbos paslaugas.

Mūsų teikiamos vengrų kalbos vertimo paslaugos yra:

Iš vengrų kalbos

 • Vertimas iš vengrų kalbos į lietuvių kalbą
 • Vertimas iš vengrų kalbos į anglų kalbą
 • Vertimas iš vengrų kalbos į vokiečių kalbą
 • Vertimas iš vengrų kalbos į prancūzų kalbą
 • Vertimas iš vengrų kalbos į rusų kalbą

 

Į vengrų kalbą

 • Vertimas iš anglų kalbos į vengrų kalbą
 • Vertimas iš lietuvių kalbos į vengrų kalbą
 • Vertimas iš vokiečių kalbos į vengrų kalbą
 • Vertimas iš prancūzų kalbos į vengrų kalbą
 • Vertimas iš rusų kalbos į vengrų kalbą

 

Tai tik dalinis vengrų kalbos derinių sąrašas.
Galimi įvairūs vertimo į ir iš vengrų kalbos deriniai.

Įdomūs faktai apie vengrų kalbą

Vengrų kalba (vengriškai magyar nyelv) priklauso Uralo kalbų grupei ir priskiriama ugrų kalbų pogrupiui, kuris savo ruožtu priklauso ugrofinų kalbų grupei. Vengrų kalba panašiausia į chantų (ostiakų) ir mansių (vogulų) kalbas, kuriomis kalbama vakarų Sibire. Vengrų kalba yra Europoje populiariausia ne indoeuropiečių kalba.

Visame pasaulyje vengrų kalba šneka 13 milijonų žmonių, iš kurių 10 milijonų gyvena Vengrijoje.

Tai valstybinė Vengrijos ir kai kurių regionų kaimyninėse šalyse kalba. Tai ir viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų.

Šiuolaikinė kalba: abėcėlė, žodynas, rašyba, gramatika

Šiuolaikinėje rašytinėje vengrų kalboje vartojama modifikuota lotyniška abėcėlė, kurios raidėmis su diakritiniais ženklais žymimi ženklai, kuriuos atkuria įprastinė lotyniška abėcėlė.

Vengrų kalbai labai didelės įtakos turėjo kitos kalbos, nes ji vystėsi atskirai nuo žmonių, kalbančių kitomis Uralo kalbomis. Joje netrūksta skolinių iš turkų, persų, vokiečių ir slavų kalbų, tačiau žodyno pagrindą sudaro ugrofinų kalbų šaknys.

Vengrų kalba labai lanksčiai kaitoma – daiktavardžiai čia gali turėti iki 238 formų. Vartojant įvairius afiksus nustatoma žodžio prasmė ir gramatinė funkcija.

Veiksmažodžiai turi dvi asmenuotes (žymimąją ir nežymimąją), du laikus (būtąjį ir esamąjį-būsimąjį) bei tris veikslus (tiesioginį, sąlyginį ir liepiamąjį), du skaičius (vienaskaitą ir daugiskaitą) ir tris asmenis (pirmąjį, antrąjį ir trečiąjį).

Žodžių tvarka vengrų kalboje yra laisva. Objektas nustatomas ne pagal jo vietą sakinyje, o pagal priesagą.

Vengrų kalbos istorija

Manoma, kad kaip atskira kalba vengrų kalba pradėjo vystytis maždaug prieš 3 000 metų, kai vengrų protėviai į dabartinės Vengrijos teritoriją atkeliavo iš Uralo kalnų ir vengrų kalba atsiskyrė nuo savo artimiausių giminaičių – Obės ugrų kalbų.

Vengrų protėviai pirmiausia apie 400 metus įsikūrė prie Juodosios jūros, kur jiems genetinės ir lingvistinės įtakos turėjo tiurkai.

Vėliau senovės vengrai persikėlė į dabartinės Vengrijos teritoriją. Apie 900 m. vengrai įkūrė pirmąją savo valstybę. Manoma, kad savo senovinį vengriškąjį raštą vengrai vartojo nuo VII a.

1000 m. šalis tapo Vengrijos Karalyste. Kaip tik tada valstybine šalies kalba tapo lotynų kalba, kuria buvo rašomi visi dokumentai. Lotyniški rašmenys išstūmė senąją rašytinę vengrų kalbą, nors kai kuriose Transilvanijos dalyse ji buvo vartojama iki pat XVII a.

Rašytinės vengrų kalbos fragmentų lotyniškuose tekstuose galima rasti nuo pat XI a. Pirmasis tekstas, užrašytas tik vengrų kalba, datuojamas 1192 m. Tai buvo „Laidotuvių pamokslas ir malda“.

Nuo XIII a. rašytinėje vengrų kalboje pradėta vartoti modifikuota lotyniškoji abėcėlė su diakritiniais ženklais.

XVI a. atsiradus spaudai prasidėjo vengrų kalbos norminimo ir nusistovėjimo laikotarpis. Ypač svarbių norminimo veiksmų buvo imtasi XIX a.

Vengrų kalba buvo draudžiama Austrijos-Vengrijos imperijos laikotarpiu, kai aukštesniųjų klasių kalbėsenoje dominavo vokiečių kalba. Kai 1918 m. imperija žlugo ir buvo įkurta Vengrijos Demokratinė Respublika, vengrų kalba atgavo savo statusą.


Tikimės, kad kitą vengrų kalbos vertimą patikėsite mums! Siųskite vengrų kalbos vertimo kainos užklausą jau dabar!

Mūsų pranašumai

 • Kliento asmeninių poreikių įvertinimas ir jam tinkamo sprendimo pasiūlymas
 • Ilgalaikis dėmesys klientui
 • Kvalifikuoti ir patyrę projektų vadovai
 • Griežtai atrinkti vertėjai ir redaktoriai
 • Geras sričių, kurių tekstus imamės versti, išmanymas
 • Kokybės kontrolė visuose projekto vykdymo etapuose
 • Pažangiausių vertimo technologijų taikymas
 • ISO 17100 standarto laikymasis
 • Lankstumas
 • Konfidencialumas